ברוב המקרים יחסים במשפחה נהרסים, על פי דעתם של הפסיכולוגים, לא בגלל בגידות ולא בגלל אהבה חדשה. וגם לא בגלל כסף או חוסר יחסי מין. הסדק נוצר כי אנחנו לא מבינים ולא שומעים זה את זו.
ולמרות שעוד מגיל צעיר אנו בטוחים שאנו יודעים היטב כיצד נראים החיים המאושרים בתוך המשפחה – דווקא הביטחון הזה מפריע לנו לבנות מערכת יחסים מאושרת.


1. במשפחה טובה כולם פתוחים אחד כלפי השני

לא בטוח שפתיחות– מקור האושר במשפחה. הרי כולם מבטאים באופן שונה את הפתיחות הזאת: יש כאלה שהנפש שלהם פתוחה, יש כאלה שלא מגלים את התחושות האמיתיות שלהם אפילו בפני האדם הקרוב ביותר.

בנוסף אדם קרוב – זה לא מחסן שאפשר להעמיס בתוכו הכול בתקווה לסדר אחר כך את מה שצריך ולזרוק את מה שלא. לכן, לפני שתחלקי איתו כל מה שמתרחש בנפשך, תחשבי: האם המידע הזה כל כך חשוב בשבילך.

2. אנשים אוהבים חייבים לעשות הכול ביחד.

הסטריאוטיפ הזה הומצא על ידי הנשים ורבות מהן מניחות שכדי להשיג הרמוניה במשפחה צריך רק שהבעלים יתחברו לחיי המשפחה.

כמובן, ישנן זוגות מאושרים כשלבני הזוג את אותם האינטרסים ועיסוקים, ולכן זה מובן מעליו עבורם לצאת לטיולים או להופעות או לכדורגל. אבל אפילו במקרה כזה טוב שלכל אחד יישאר מרווח לא גדול אבל עצמאי, שיתפסו אותו רק חבריו או חבריה, רק עיסוקים פרטיים. נוכחתי לדעת זאת לפי דוגמת חברים. לפי דעתם של חברינו המשותפים זו הייתה משפחה מושלמת. הם נסעו יחד לעבודה, בערב הבעל נהג לאסוף את האישה כדי לנסוע הביתה. את כל סופי השבוע, את כל החגים והחופשים הם בילו ביחד. היו להם רק חברים משותפים, חברים משלהם לא היו לא לה ולא לו. היא השתדלה מאד שלא לפספס משחק חשוב של קבוצת כדורסל האהובה עליו וחשבה שהוא חייב לחלוק איתה את השאיפה שלה לראות את כל אופרות הסבון. כשהם נפרדו הוא אמר: הייתה לי תחושה שאני לא חי את החיים שלי.

3. כדי שהמשפחה תתפקד טוב, לכל אחד צריכות להיות מחויבויות משלו.

הדעה הזאת אופיינית יותר לגברים אשר מניחים שעניינם – להרוויח כסף, והאישה צריכה לשרת אותו ולחנך את הילדים. אבל החיים מפתיעים הרבה פעמים ולא תמיד אלה הפתעות טובות, ולפי דעתם של הפסיכולוגים רוב הסיכויים לשרוד למשפחה שבה מתייחסים בגמישות לחילוק התפקידים. אז אם הבעל יישאר זמן מה ללא עבודה, הוא בחיפושים אחרי מקום חדש יעבור לענייני הבית מבלי להרגיש ניזוק. והאישה תהפוך למרוויחה במשפחה בביטחון רב שזה בסדר – לחזק את הבעל בסיטואציה קשה.

משפחות אשר נהוג בהן לחלק תפקידים ברורים לאורך שנים – כל שבירת כלל רגיל גורמת לשיבושים ביחסים.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.