אחרי שהורדתם את בגדי השרד, נחלצם מתסרוקת מסובכת וספריי מעיק שבקושי יורד בחפיפה, אחרי פתיחת המעטפות וספירת הכסף, אחרי מספר ימים של ירח דבש, מתחילים לנחות במסלול השגרה. "למה הכיור מלא כלים ? ", "למה הגרביים שלך מסתובבות במטבח? "
ורטינות שונות ומשונות נשמעות מבני הזוג ולעיתים זה גם מגיע להרבה יותר. איך שומרים על זוגיות בריאה? איך משמרים את הימים הקסומים ולא במעט ? ואיך מקימים משפחה לתפארת ?

החיים נבנים ממערכת יחסים יומיומית שיש בה עליות ומורדות. לעיתים עלולים גם זוגות המבינים את ערכה של הקמת משפחה למסמס ערכים אלה בחיי היומיום שאינם מתנהלים על מי מנוחות.

ספרים רבים נכתבו בנושא. ביניהם, 'גברים ממאדים ונשים מנוגה' של גריי, 'קצר' מאת ד"ר דבורה קנאן, 'ואהבת לרעייתך כמוך' מאת הרב אבינר, 'נישואין – מימוש עצמי ובניין משפחתי' מאת דבורה צוריאל, 'איש ואישה' מאת יעקב קנוהל ועוד רבים אחרים. אין לי כאן יומרה להיכנס לנעליהם של סופרים אלה, אך יש כאן מעט עצות, שיכולות להועיל לכל אדם ובוודאי לזוג צעיר לסלול את דרכו עם פחות מכשולים וכאב לב.

כידוע, השנה הראשונה, כמעט לכל זוג צעיר, היא שנה של לימוד הדדי. גם אם יצאתם תקופה לא קצרה לפני החתונה, כשנשואים וגרים יחד במסגרת מחייבת, זה אחרת.

מתברר שעם כל הקושי בהחלטה עם מי להתחתן, עדיין עומדות משימות רבות בפני הזוג הצעיר. אחת המשימות המרכזיות היא לבנות מערכת יחסים הוגנת ונעימה שתאפשר תפקוד נאות של התא המשפחתי. הקושי במשימה זו נובע בעיקר משתי סיבות: האחת היא השוני הגדול בין בני זוג שבאים מרקע שונה, חינוך אחר, הרגלים שונים, גנטיקה שונה, והשנייה היא העדר כלים מתאימים לרבים מבינינו, כדי לבנות את המערכת הזו.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.