הסווינגל סינגרס - עכשיו בישראל!

סגנון חיים / טיולים ונופש


הסווינגל סינגרס קנו לעצמם שם של וירטואוזים של הקול האנושי. הרפרטואר של ההרכב, הנע מעיבודי א-קפלה למוזיקה קלאסית ועד ביצועים קוליים לסטנדרטים של ג'אז
סווינגל סינגרס (Swingle Singers) הוא הרכב המתמחה במוזיקת א-קפלה (שירה ללא ליווי כלי נגינה), שהוקם בשנת 1963 בפריז, בידי וורד סווינגל האמריקאי. כעבור עשר שנים סווינגל נסע ללונדון לאחר שהתפרק ההרכב הצרפתי, והקים בה הרכב בריטי בעל אותו שם. הגם שמאז עברו כמה דורות של זמרים, ההרכב פעיל עד עצם היום הזה.

הסווינגל סינגרס קנו לעצמם שם של וירטואוזים של הקול האנושי. הרפרטואר של ההרכב, הנע מעיבודי א-קפלה למוזיקה קלאסית ועד ביצועים קוליים לסטנדרטים של ג'אז. למעשה, חלק ניכר מתהילתם בא להם דווקא מהחיבור בין השניים: עיבודי ג'אז ליצירות של י. ס. באך מתקופת הבארוק.

בשנת 1963 שימש וורד סווינגל כזמר ליווי באולפן הקלטות בפריז, וליווה יחד עם עמיתיו את שארל אזנבור, אדית פיאף, ואחרים. כשהחלה קבוצת המלווים לעבוד עם מישל לגראן, שהיה אז בתחילת דרכו, נחשפו לעיבודי ג'אז קוליים.

 בספרו "Swingle Singing" כותב סווינגל:
"לאחר שמישל נסע להוליווד, ועם הגעתם של שירי הפופ והרוק, העיבודים הקוליים החלו להיות פשוטים ומשעממים. התחלנו לחפש אחר חומר מוזיקלי עשיר יותר. הבאתי את התווים של 'הפסנתר המושווה' של באך, וקראנו את התווים כדי לראות אם אפשר לשיר אותם. גילינו במהרה, כמו רבים אחרים, שאנחנו שרים את המוזיקה שלו באופן די טבעי. מכיוון שלא היו מילים, אלתרנו בג'יבריש, א-לה לואי ארמסטרונג, אבל במהרה הגבלנו את זה ל'דו' ו'בו', 'דה' ו'בה', כדי לא לפגום בעיבוד של באך... למוזיקת הברוק ולג'ז יש שני אלמנטים משותפים: קצב ואלתור. שני הסגנונות דורשים שמירה על קצב יציב, ומלחיני הברוק היו רובם ככולם נגני עוגב שראו את האלתור כחלק חשוב בעבודה שלהם, כמו נגני ג'אז היום"לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים לחצו כאן
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.