מתכונים

קוקטיילים מצננים – מחממים הכי טובים של העונה

הברמנים הישראליים מסכמים הכל כאחד: בחודשים האלה שוב עדכניים הקוקטיילים הקיציים הקלאסיים. מוחיטו - המשקה הראשי של הקיץ. מכינים אותו כמעט בכל בר והוא נחשב למלך המשקאות הקיציים. "בקיץ מאוד מפורסמים כל מיני סוגים של מוחיטו עם פירות יער טריים, תות, דובדבן", - סיפר גבריאל, ברמן בתל אביב. מתכון המוחיטו אינו מסובך. אבל כמה שזה מצער לעתים, כשבמקום קוקטייל טעים, מביאים תערובת של רום כהה זול וספרייט, ומלמעלה עוד שמים עלה נבול של מנטה. לכן יש לזכור שהרום במוחיטו צריך להיות לבן, עלה המנטה - טרי, והקרח - שבור. כל השאר תלוי בפנטזיה של הברמן המקצועי. אבל לא רק בזכות המוחיטו חי האדם בקיץ.


הכנת קוקטיילים

בקיץ מאוד פופולאריים גם טקילה סנרייזר ופינה - קולדה. הזריחה הקסומה של מקסיקו - זו טקילה עם מיץ תפוזים. פינה - קולדה קצת מורכב יותר: בתוך תרכובותיה נמצאים רום לבן, סירופ קוקוס, מיץ אננס וקרח שבור. לוקחים את הכוס עם הפינה - קולדה לידיים, עוצמים עיניים - ומוצאים את עצמנו באחד האיים הקריביים.

קוקטיילמרעננים באופן נפלא גם קוקטיילים עם מרטיני. אין זה אומר שהMARTINI הוא אחד המרכיבים שלהם. הם פשוט מוגשים בכוס מיוחדת למרטיני. ישנם המון אפשרויות להכנתו. למשל, עושים מיץ מרטיני, וזו תערובת ויטמינים אמיתית. לתוך התערובת של המיץ נכנסים פירות יער מעוכים. בשביל החוזק מוסיפים מעט וודקה. מלמעלה מקשטים בענף קטן של חמוציות.

ובכלל, הוודקה עם טעמה הניטרלי, נותנת מרווח רחב לפנטזיות של הברמנים. כך הוא, למשל, קוקטייל RAPASAKA -משקה קיצי עם טעם אקזוטי. לוקחים מעט וודקה, תותים מעוכים, מיץ תפוחים, מיץ תפוזים, גרידת לימון וסירופ סוכר. מלמעלה מקשטים את הכוס בתות.

לא נשכח גם קוקטיילים על בסיס וויסקי. הכי מפורסם ביניהם זה CHIVAS CRUSH. כיוצא מן השם, האלכוהול שמכיל המשקה הזה, זה וויסקי CHIVAS. מוסיפים לתוכו מנטה טרייה, מיץ לימון, מיץ תפוחים וסירופ סוכר.

חוץ מזה שבקיץ הזה שוב נכנסים לאופנה המשקאות המסורתיים, יש מפנה חדש לעניין. הברמנים יותר ויותר התחילו להתנסות בתבלינים. הם לא רק משנים את הצבע של הקוקטיילים, אלא מוסיפים טעמים חדשים. לכן אל תתפלא אם למוחיטו פתאום יהיה טעם שונה.

תתכוננו לניסויים ולתחושות חדשות.
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.