נשים ובעיקר אימהות בישראל, שלא צלח בידן להשתלב בשוק העבודה מכורח המשבר הכלכלי הגלובלי מחד, ונסיבות אישיות כמו גידול ילדים, מאידך, מוצאות עצמן בבעיה לא פשוטה.
עסק ביתי: אישה וקריירהמי שמצאה עבודה המאפשרת לה להיות עם הילדים בשעות הצהריים המוקדמות, ולשלב עם זה קריירה, צמיחה אישית ופרנסה מכובדת שתאפשר גם תשלום לבייביסיטר, יכולה להחשיב עצמה לברת מזל.

בעידן המודרני התפתח הצורך בעצמאות כלכלית אצל נשים רבות. בין נשים אלה ניתן למצוא עקרות בית, אימהות צעירות וותיקות, גרושות, חד הוריות וגם נשים נשואות השואפות לעצמאות כלכלית והתנתקות מהתלות המוחלטת בבעל.
כל מי שערה לשינויים התרבותיים חברתיים שהתחוללו בישראל בשנים האחרונות בוודאי שמה לב לשינוי מגמות בחברה ובמשפחה. בעבר לא נהגו לפרגן לאימהות שרצו לצאת לעבודה ולפתח קריירה והן היוו איום על המין הגברי. בהמשך, השתנו הדברים ונשים עובדות קיבלו גיבוי על רצונן להתפתח אישית ומקצועית וליצור הכנסה גבוהה ומכובדת.

נשים בעסקים כבר הפכו לדבר שבשגרה הזוכה לכבוד והערכה. מדובר אומנם בשינוי מבורך, אבל הוא משאיר בבעיה נשים רבות שמקשיבות לאינטואיציה האימהית שלהן ובוחרות להישאר עם הילדים בבית. נשים אלה ימצאו את עצמן במהרה בבעיה כלכלית ותחת ביקורת חברתית.

בנוסף, נשים שאינן עובדות הופכות תלותיות. תלות זו יוצרת מתח בין בני הזוג ולעיתים זוכה ליחס שלילי מבן זוגה והמשפחה הקרובה. מחקרים הוכיחו כי נשים שעברו לידה ולא שבו לעבודה סובלות מהערכה עצמית נמוכה מכל אישה אחרת שאינה עובדת.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 הקמת עסק עצמאי
רחלי   5/8/2009

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.