אשת ראש הממשלה הוא תפקיד בעל חשיבות רבה וידועה לציבור. אמנם אין זה תפקיד רשמי המצריך פעילות פוליטית כלשהי אך נשים רבות של ראשי ממשלה ונשיאים שונים תורמות רבות לחברה באמצעות פעילויות למען הקהילה ויעוץ בפוליטיקה.
כיום, משתמשים קמפיינים רבים בעולם בנשותיהם של ראשי הממשלה על מנת לשכנע בוחרים. נשים רבות מייעצות ועוזרות לבעליהן בזמן הקמפיין לבחירות והופכות לדמויות מרכזיות בתקשורת.

מישל אובמה, אשתו של נשיא ארה"ב הנבחר ברק אובמה, היא הגברת הראשונה הצעירה ביותר בבית הלבן, מאז ג'קי קנדי.

האישה השחורה הראשונה בבית הלבן היא אישה ישירה ודעתנית, שאינה חוששת להשמיע את דבריה בציבור. למישל אובמה ישנם אוהדים רבים ברחבי העולם אך ישנם גם רבים המותחים עליה ביקורת.

מישל למדה סוציולוגיה בפרינסטון ומשפטים בהווארד וידועה כאישה עצמאית וחזקה, המגדלת את שתי בנותיה ועובדת במקביל.

במהלך מסע הבחירות נאמה כמיטב המסורת אל מול הציבור האמריקני, אך בעוד קודמותיה למעמד נאמו לרוב על נושאים משניים שאינם שנויים במחלוקת, מישל אובמה בחרה לשאת נאום תקיף על נושאים בעיתיים, כמו חינוך ואי שוויון בחברה האמריקאית.

כ-3 שנים לאחר סיום לימודי המשפטים שלה עברה מישל אובמה לעבוד במשרדי העירייה, שם פגשה את ברק אובמה. בני הזוג התחתנו לפני כ-17 שנה ויש להם שתי בנות. לאחר הנישואים עבדה מישל אובמה למען הקהילה ולאחר מספר שנים חזרה לעבוד בתחום המשפט. תפקידה הראשון לאחר חזרתה לתחום היה בבית החולים של אוניברסיטת שיקגו, כיועצת משפטית ואחראית על יחסי חוץ. מישל אובמה ידועה כמשפטנית חדה וחריפה בעלת נוכחות מרשימה.

מישל אובמה לא התביישה אף פעם להציג את דעותיה הנחרצות בציבור. בזמן מסע הבחירות של בעלה היא הביעה מספר פעמים את דעותיה בנושא אפליית השחורים בארצות הברית. דבריה קיבלו פירושים שונים ויש הטוענים כי הציגה חוסר פטריוטיות.

במהלך הקמפיין אמרה בכל הזדמנות אפשרית עד כמה היא אוהבת את האומה האמריקאית וזכתה לתשבחות גדולות גם בזכות טעמה באופנה, אשר זיכה אותה בתמונות על שערי מגזינים נחשבים כמו ווג ואחרים. מישל אובמה מציגה את דמות אשת הנשיא כפי שלא ראינו בעבר והיא ללא ספק שונה מהאישה האמריקאית הקלאסית, שהבית הלבן היה כל כך רגיל אליה.

לצידו של האיש החזק בעולם תמשיך מישל אובמה בפעילות הנחרצת שלה, למרות שהביעה הסתייגויות רבות מהתערבות בפוליטיקה. בזמן מסע הבחירות עזרה מישל אובמה לבעלה בפתרון בעיות שונות כאשר התבקשה. מישל אובמה היא בעלת ערכים שמרניים יחסית ודיברה רבות על אובדנה של החברה האמריקאית הפשוטה ועל חשיבותו של הצדק החברתי.

עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.