הורים רבים מכירים את זה. הבוקר מגיע והמלחמה מתחילה. הילד פשוט לא רוצה ללכת לבית הספר והוא יעשה הכל כדי לנצח ולהישאר בבית. מדוע הזאטוט לא רוצה בית ספר, ומה אנחנו ההורים אמורים לעשות עם זה ?

אם חשבתם שאתם לבד, תחשבו שוב. הורים רבים מתמודדים עם ילדים בעלי פחד מבית ספר או סיבות אחרות שגורמות להם פשוט לשנוא את מוסד הלימודים, ולא מדובר רק בילדים בבית ספר יסודי, אלא גם בילדינו הגדולים יותר בגילאי חטיבת הביניים ואפילו התיכון.

לפני שניגע בסיבות הרציניות יותר, הדורשות טיפול הורי ולעיתים מערכתי מקצועי, הבה נזהה וננטרל את הסיבות הפשוטות יותר לחוסר רצון הזה של לקום מהמיטה ולצאת להסעה.


חוסר שעות שינה

לפעמים פשוט חסרות לילד שלכם שעות שינה. זה יכול להיות עקב שהות ממושכת מול מחשב, צפייה בטלוויזיה עד השעות הקטנות של הלילה, בילוי מאוחר (בגילאים המאוחרים יותר) וסיבות דומות. כאן אין מה לחפש סיבות נסתרות. התפקיד שלכם כהורים הוא להציב גבולות לילד. גם אם זה להגביל שעות מחשב וטלוויזיה ולהגדיר שעת חזרה מבילוי. המטרה היא להבטיח שעות שינה תקינות ובהמשך השקמה ערנית.

פינוק יתר


בדור שלנו, לילדים רבים יש נטייה לעצלות. כשהכל מגיע אינסטנט, ילדים רבים הופכים למפונקים ועצלים.
הם לא מבינים למה בכלל ללמוד, מה יוצא מזה, והכי טוב זה לשבת על המחשב, או לרבוץ מול הטלוויזיה. כיון שבגילאים המוקדמים הילדים שלנו לא תמיד יודעים מה טוב להם, כדאי לשבת לשיחה ולהסביר להם על חשיבות הלימודים ועל משמעותם של חיי בטלה. בכל מקרה, כשמגיעה שעת ההשכמה, לא להיכנע ולשלוח לבית הספר.

עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 בית ספר = לסבול
רותי   10/26/2009

2 כל בקר אותו סיוט
שרית חסון   11/1/2009

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.