החופש הגדול כבר החל בשעטה. הרבה מאוד זאטוטים יותר וקצת פחות יצאו לחופשה של חודשיים. נכון שהילדים יהיו בקייטנה, אצל חברים ובטיולים, אבל בחום ובלחות האלה, רוב הזמן הם יהיו בבית ליד המזגן. כיצד תעברו את הקיץ בשלום ואתם יודעים מה ? אולי גם בכיף.
לרוב הילדים שיוצאים ממסגרת בית הספר יש הרגשה שפתאום הכל מותר, לכן חשוב להבהיר לילדים גם אם הם כבר בגילאי הטיפש-עשרה (או בעיקר בגילאים אלה) שהולכים להיות גבולות מוגדרים, לטובתם ולטובתכם.

ילדים בחופש יהיו שעות מוגדרות לשינה, השכמה, רביצה מול הטלוויזיה, או משחקי מחשב. הגזמה בכל אחת מפעילויות אלה יכולה לנוון את הילד שלכם ולגרום לו נזק בטווח הקצר והארוך. אתם לא רוצים שהילדים שלכם ילכו לאיבוד בכל ים המידע המיותר הזה.

אחרי שהצבתם את הגבולות ואתם דואגים לאכוף אותם, זה הזמן לעשות סדר שבועי ויומי. כך תמנעו ממשפטים כמו "משעמם לי", "אין מה לעשות" ו"נמאס כבר מהחופש הזה".

המערכת תשלב פעילויות פאן כמו טיולים, ים, בריכה, ביקורים משפחתיים, סרט, קניון, מתקנים מתנפחים, שעות סיפור, מחד ופעילות חינוכית ולימודית מאידך . יש לצמצם למינימום האפשרי את שעות הטלוויזיה והמחשב. בתכנון היומי, קמים בבוקר בזמן סביר, אוכלים ארוחת בוקר טובה וכך מתחילים את היום ברגל ימין, כשהילד יודע פחות או יותר מה מתוכנן היום בתוך הבית ומחוצה לו.

אגב, בתוך סדר היום יש להכניס סעיף של עזרה במטלות הבית. זה יקל על שני הצדדים לשמור על שפיות.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.