אם בעבר הייתה נתונה מירב תשומת הלב של נשים וגברים כאחד לטיפוח הגוף, הרי שעם השנים, במיוחד ב-20 השנה האחרונות, העור שאולי הוזנח ונדחק לקרן זווית, קיבל עדנה מחודשת וכיום תופסים המוצרים לטיפוח העור למעלה מ-20% משוק מוצרי הטיפוח בעולם.
אם בטיפוח העור עסקנו, הרי שאחת התופעות עימן מתקשות ביותר נשים בימינו להתמודד היא הצלוליט.


מה הוא צלוליט ?

הצלוליט הוא למעשה הצטברות תאי שומן המרכיבים את שכבת העור התחתונה בגוף. שומן זה מצטבר בגוף והעובדה כי הוא כלוא בשכבה התחתונה גורמת לכך שלגוף קשה לסלקו ולפרקו. לכן, גם כשמרזים כתוצאה מפעילות גופנית הצלוליט יישאר בדרך כלל. הצטברות צלוליט בגוף יוצרת מראה לא אסתטי ובהמשך היא עלולה ליצור חסימות במעברים של דם וחמצן ברקמות העור.

נראה כי הצלוליט בדרך כלל קשור לנטייה הגנטית ומופיע אצל נשים. האזורים המועדפים על הצלוליט הם הישבן, הבטן, המותניים, הירכיים והזרועות.


כיצד נוצר צלוליט בגוף ?

כפי שאמרנו, הגורם המרכזי לצלוליט הוא גורם גנטי לא ידוע, אך ישנן השערות לתהליך היווצרות הצלוליט. ככל הנראה מתחיל הצלוליט את התפתחותו עוד לפני שהוא נראה על פני העור. התהליך מתחיל כשיש בעיות של זרימת דם וליקויים בתפקוד מערכת הלימפה. כתוצאה מזה נחלשות רקמות החיבור בעור ובמקום מצטבר נוזל המכיל רעלים. בהמשך מתנפחים תאי השומן ונדחפים מעלה כלפי העור. הסיבים סביב תאי השומן מתרבים ומתקשים.

למרות שנראה כי המאבק בצלוליט הוא קשה ורבות הנשים המרימות ידיים עוד בתחילת הדרך, עם השנים התפתחו מספר שיטות שאמורות לסייע בפתרון הבעיה. בפניכן כמה מהן.


הטיפול הטבעי בצלוליט

מדובר בשיטה נטורופתית טבעית שנועדה למנוע צלוליט וכשהוא כבר כאן, לגשת אליו בשיטה המשלבת טיפול פנימי וחיצוני במקביל. הנטורופתיה טוענת כי האדם הוא מכלול של גוף ונפש, לכן הטיפול יתמקד בשניהם כשהאחד משפיע על רעהו. עקרון נוסף ברפואה זו הוא כי כל אדם הוא עולם ואנו מתמקדים באדם ולא במחלה, לכן הצלוליט הוא רק סימפטום למכלול חיים שלם של אינדיבידואל. תשאול מפורט של האינדיבידואל ייתן לנו עליו תמונה רפואית שלמה ומשם הדרך לטיפול קלה יותר. כיוון שדרגת הקושי של הצלוליט תהיה שונה מאחת לרעותה, וכך גם גילן, תזונתן והרגלי החיים שלהן, הטיפול יהיה שונה.

בשיטה זו תותאם תוכנית תזונה אישית למטופלת שתכלול סיבים תזונתיים רבים, שתיית מים מרובה, נוגדי חמצון (ויטמין C ) וויטמינים המיועדים לטיפוח העור (E,A), ויטמינים מקבוצת B ועוד.
עוד בתוכנית, פעילות ספורטיבית, תזונה דלת שומן, וטיפולי בשמנים.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 צלוליט
קרן בן זקן   11/1/2009

2 קרם נגד צלוליט
קול האמת   5/4/2010

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.