עם הפנים לחורף: שמירה על עור הפנים בחורף

יופי / פנים


החורף קרב ובא אלינו בצעדי ענק. אנחנו כבר מתחילים להרגיש את הצינה בעיקר בלילות והאוויר מתחיל להיות גם יבש יותר, וזוהי רק ההתחלה. תנאי מזג האוויר של החורף גורמים לעור הפנים להתייבש לעיתים קרובות, להיסדק ולעיתים גורמים גם לגירודים. אבל, אין סיבה לדאגה, ישנם פתרונות רבים לנזקי החורף ובהחלט אפשר לעבור אותו בשלום בכל מה שקשור לעור הפנים.
באופן כללי חשוב לדעת שצריך להעניק לחות לעור על בסיס יומיומי באמצעות שמנים מסוגים שונים, יש להשתמש במקדם הגנה (גם בחורף יש שמש), ולא להרטיב או לחמם מדי את הפנים.

כן, מה שבדרך כלל מצוי בעור הידיים, הרגליים וחלקים אחרים בגוף, הופכות להיות שכיחות גם בעור הפנים במהלך החורף וזאת בגלל רמת החשיפה של הפנים ותנאי מזג האוויר.

העור נוטה להתייבש בדרך כלל ממספר רב של גורמים. דיברנו על מזג האוויר וכעת נוסיף שגם תופעות כמו הזדקנות העור, חומרי ניקיון הבאים במגע עם העור, סבון רחצה רגיל ואפילו סוכרת, גורמים לפגיעה באיכות העור.


אז איך נימנע מעור יבש במהלך החורף הקרוב ?

החורף קר ואין מה לעשות , כולם מפעילים חימום הן באמצעות הסקה, מזגן או תנור חימום. נכון, אין ברירה, אבל אם אפשר לא לחמם יותר מדי, או כשהחדר מגיע לטמפרטורה מסוימת לעשות איזו הפסקה בחימום, או לפתוח חלון, זה יעזור. גורם נוסף שיכול לסייע זה פשוט להניח על התנור כלי עם מים, כך תהיה לחות בחדר ויימנע היובש בפנים.

כאן אנחנו מגיעים למקלחת. יש לבחור סבון בעלי איזון חומצי אידיאלי וקרוב לחומציות של העור ומועשר בלחות (בדרך כלל אל-סבון). כך לא ייגרם יובש או גירוי הגורם לאודם או גרד בעור. סבון היפו אלרגני עדיף.

אחרי המקלחת או בכלל, יש למרוח את הפנים בשמן. אין צורך להשתמש בכמות גדולה מדי. כמות קטנה של שמן נבט חיטה או שמן חוחובה על היד ואז עיסוי הפנים. יש בשמנים הללו ויטמין E המעולה לעור. העור מתגמש כתוצאה מכך ומקבל הזנה מצוינת של ויטמינים ולחות. ותאים מתחדשים.


בחורף חשוב מאוד לשמור על ניקיון והיגיינה של הפנים. אפשר להשתמש לשם כך בג'לים מיוחדים לניקוי וחיטוי הפנים וכך למנוע התייבשות. כדי למנוע קילוף ולשמור על לחות משתמשים בקרם לחות איכותי המכיל שמן נבט חיטה, קלדונלה ושמנים ארומאטיים. אלה מגמישי, מזינים ומחדשים תאים בעור הפנים.

 יש להשתמש כל יום בתכשירים המכילים לחות ובעיקר קולגן ששומר על האלסטיות של העור.

אם חשבתם שרק חיצונית אפשר לשמור על העור, שוב טעות. באמצעות תזונה נכונה ניתן לשפר מאוד את מראה העור, בריאותו וחיוניותו.

אכילת פירות וירקות כתומים ייתנו לנו כמות יפה של ויטמין A החיוני לבריאות העור. שקדים, אגוזים, שמנים צמחיים ואבוקדו ייתנו לנו מנה גדושה של ויטמין E – קלאסי לעור ודגי סלמון, טונה ומקרל יחתמו עם אומגה 3 וקו אנזים Q10 שמצוין לעור.

אנו מאחלים לכם לעבור את החורף בשלום.
 

הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.