רגליים: פדיקור בתנאים ביתיים.

יופי / רגליים
מאת:

פדיקור- אחד המרכיבים החשובים בטיפוח הרגל, אבל נשים רבות משום מה מזלזלות בטיפול הזה ומתרצות באת בחוסר הזמן. אבל תסכימו, שכל היופי של האישה, עם ידיים מטופחות, תסרוקת יפה ואיפור, לא יהיה שווה כלום, אם היא תנעל נעליים פתוחות ומשם יצוצו עקבים מחוספסים וציפורניים לא מטופחות על הרגליים.

כך שפדיקור - זו פרוצדורה הכרחית, אותה צריכה לבצע כל אישה בסדר הכרחי ולא בגלל שרגליים מטופחות נראות יפה, אלא ראשית בגלל שכפי שאומרת הרפואה היפנית על כפות הרגליים מתרכזות נקודות עצבים שקשורות לכל האיברים הפנימיים. וכשאתן מורידות את העור המת מכף הרגל, אתן כאילו מנקות את הגוף ונותנות לו לנשום.

חוץ מזה, כף רגל מטופחת ויפה - זה תנאי הבריאות, מצב רוח טוב ובטחון עצמי.
אנחנו נכיר אתכן עם התנאים לנכונות עשיית הפדיקור.

באיזו תדירות יש לעשות את הפרוצדורה הזאת?
קשה לתת תשובה מדויקת לשאלה זאת. הכל תלוי ברצון שלך, זמן וכמובן, מצב הציפורניים והעור על אצבעות הרגליים. אם העור על הרגליים גדל מהר מאוד, יש לעשות את הפדיקור בתדירות גבוהה כמה שיותר, אם העור על הרגליים דק ויבש, מספיק לעשות את הפרוצדורה פעם בחודש.

אם אתן מעדיפות לעשות את הפדיקור בתנאים ביתיים, תכינו קודם את הרגליים היטב. תמלאו גיגית במים חמים. תוסיפו סבון נוזלי. אנו ממליצים להוסיף למים אבקת סודה לשתייה - זה ירכך את הציפורניים ואת העור.להרבה נשים יש סודות משלהן על האמבטיות לפדיקור וכל אישה יודעת, מה מתאים לה ביותר. מישהי מוסיפה למים שמן זית או שמן חמניות, אבל כך או אחרת, חשוב לשים את הרגליים במים חמים עד שהם יתקררו, לפני שמתחילים את עיקר התהליך. מפעם לפעם ניתן להוסיף לגיגית מים חמים.

ברגע שתרגישו שהעור על הרגליים התרכך היטב, אפשר להתחיל. קל לאבחן את מצב העור - הוא אמור להיות בצבע ורוד עדין. תשפשפו את הרגליים באבן מיוחדת לפדיקור בתנועות מעגליות. אפשר להשתמש בפילינג מיוחד לרגליים, כדי להוריד את התאים המתים, אחר כך תשטפו את הרגליים במים. אחרי 20-30 דקות אפשר להתחיל בפדיקור.

תחילה יש להזיז בעזרת מקל מיוחד את העור שמסביב לציפורניים, כדי שהציפורניים "ינשמו". העור מסביב לציפורניים גדל לפעמים עד חצי הציפורן. זה לא רק נראה לא יפה, זה גם לא היגייני, כך שאם אתן רוצות שהציפורניים שלכן יהיו יפות, תזיזו את העור.

העור ליד בסיס הציפורן יגדל לאט, אם מיד אחרי אמבטיית הרגליים, מזיזים אותו בעזרת מגבת.\אסור לחתוך את העור מסביב לציפורן, כיוון שזה עלול להביא לדלקת עור. תגזרו את הציפורניים. תעשו להם צורה יפה, תשתמשו במספריים קטנות למניקור או בצבטית. את הציפורן שעל האגודל תגזרו רק בקו ישר, כדי למנוע את צמיחתו אל תוך האצבע. ציפורן חודרנית - דבר מאוד לא נעים, הגורם לכאבים בזמן הליכה. ולא כל אחד יכול למנוע זאת, אפילו לא פדיקוריסטית מנוסה. לא כדאי לגזור את הציפורן על האגודל קצר מדי.

אם יש לכן ציפורניים עבות מדי על הרגליים, מה שדרך אגב מראה על יתר סידן בגוף, אנו ממליצים לכן לגזור אותן אחרי עשר דקות של שהייה במים. ועוד עצה רפואית: תמעיטו בצריכת מזונות שהמרכיבים שלהם כוללים סידן (גבינה לבנה, גבינה צהובה וחלב). אבל אם בכל זאת נפלה עליכם הצרה של הציפורן החודרנית, אפשר להתמודד איתה יחסית ללא כאבים בעזרת יודוקסין, שאפשר לקנות בבית מרקחת ללא מרשם או בסלון קוסמטי. התרופה הזאת מכילה יוד אשר מייבש את השורשים אשר נכנסו אל תוך העור והגליצרין מרכך את המקומות האלו. תמרחו בחומר הזה את האזורים הצדדיים של האגודל כמה פעמים ביום.

ניתן לרכך את הציפורן החודרנית גם בעזרת משחה אנטי בקטריאלית אשר נמכרת בבית מרקחת ללא מרשם.
אפשר להשתמש בשיטה אחרת, מועילה לא פחות. תיקחו במידות שוות גליצרין וחומץ, תערבבו ותטפטפו אל תוך הפינה של האגודל. אם עושים זאת יום יום במשך חודש, העור בפינות האגודל יתייבש, הכאב יקטן ואז יפסק לגמרי.

כדי לגזור את הציפורניים על הרגליים נכון, אנו ממליצים לגזור את פינות הציפורן בצבטיות מיוחדות למניקור לאחר שהייה במים חמים.

אם הציפורן החודרנית מטרידה אתכן חזק מאוד, אל תנסו להתפטר ממנה בכוחות עצמכן, כי אתן עלולות להכניס זיהום אל תוך השכבה הפנימית של העור. תפנו לרופא או לפדיקוריסטית מנוסה, אשר יעזרו לכן להוציא את הציפורן החודרנית ללא כאב.

עור יבש אשר נוצר על כף הרגל, בדרך כלל מופיע על האצבעות ובצידי כף הרגל וגורמים לאי נעימות. הרבה נשים חושבות שאלה יבלות, אבל זאת טעות. הסיבה להופעת העור היבש היא בדרך כלל נעליים צרות עם מדרסים קשים. חוץ מזה, העור היבש יכול להופיע במקרים של חוסר זרימת דם טובה ברגליים. קשה להילחם עם העור הנוצר אבל ניתן להוריד את אי הנוחות בעזרת קומפרסים עם שמן שאנו ממליצים לעשות בלילה. תשמנו גרביים דקות בשמן חם ותלבשו אותם על הרגליים. מעל תשימו שקית ניילון ומעל עוד זוג גרביים, עבות יותר. בבוקר תורידו את כל הגרביים, תשטפו את הרגליים במים חמימים ותשפשפו את העור בעזרת מברשת קשה.

כשאתן עושות פדיקור, תשימו לב במיוחד למצב הציפורניים. הם מאוד זקוקים לטיפול. תסכימו שאפילו הלכה הכי יקרה לציפורניים לא תעשה ציפורניים חולות ליפות. הטיפול בציפורניים לא קשה, אבל רק אם תעשו זאת באופן קבוע. כל אישה יכולה לטפל בציפורניים על הרגליים בכוחות עצמה ברגע שהיא לומדת כיצד לעשות פדיקור נכון.

תנקו את הלכלוך מתחת לציפורן בעזרת מקל עץ. אם אתן מורידות את השכבה המחוספסת של הציפורן בעזרת משייף, עדיף שתשתמשו במשייף עדין, כדי לא לגרום נזק לציפורן.

אתן טועות אם אתן חושבות שאפשר לשייף את הציפורניים בכל כיוון. מתנועות תמידיות של המשייף לשני הצדדים, הציפורן נפגעת ונהיית שברירית. יש לשייף את הציפורניים רק לכיוון אחד - מהצדדים אל המרכז. יש להשתמש בכלל הזה גם אם אתן משייפות את הציפורניים על הידיים. לעתים הציפורניים על אצבעות כף הרגל מתחילות להתפצל. ניתן להתמודד עם המצב הלא נעים הזה אם מורחים שכבה לא עבה של יוד או מחזק לציפורניים.

כדי שהציפורניים לא יתפצלו, תשתמשו בשביל חיזוקן בשמן רפואי מיוחד אשר יעזור לכן לחדש את מרקם הציפורן.

אם הצבע של הציפורניים שלכן צהוב, מה שמעיד על חוסר ויטמינים בגוף, תעשו מדי פעם אמבטיות עם כמות לא גדולה של מיץ לימון (בערך 2 כפות לליטר 1 של מים) או תמרחו כל יום את הציפורניים בחצאי לימון ואל תשכחו להכניס לתפריט שלכן מוצרים עשירים בויטמינים, בראש ובראשונה כמובן פירות וירקות.

הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.