כיצד להגן על השפתיים בקיץ

יופי / פנים


הטמפרטורות עולות, החופש הגדול מתקרב, החגים הסתיימו ועל פי כל הסימנים - הקיץ כבר כאן. לצד ההנאות הרבות שמזמנים לנו חודשי הקיץ, חשוב לשמור על עצמנו בקיץ מפני פגעי מזג האוויר.
השמש נעימה ומלטפת אך גם מסוכנת ואי הקפדה על חשיפה בטוחה לשמש יכולה לגרום לבעיות רפואיות ואסתטיות רבות, מגידולים סרטניים בעור ועד להזדקנות מוקדמת של העור או כוויות המהוות מפגע אסתטי לא מבוטל.

כמובן שהאזורים שבסיכון גבוה הם אותם אזורים בגופינו החשופים באופן מתמיד לקרינת השמש ואינם מכוסים על ידי הבגדים שאנו לובשים - עור הפנים והצוואר, עור הידיים, וגם השפתיים - אותו איבר חשוב המשמש אותנו לאכילה ולדיבור ונחשב לאחד מהאיברים הארוטיים ביותר בגוף האדם.

מזג האוויר החם יוצר אצל רבים יובש בשפתיים, דבר המהווה מפגע אסתטי מעיק. בנוסף לכך, חשיפתן המתמדת של השפתיים לשמש יכולה לגרום לסרטן העור אם לא משתמשים בקרם הגנה.
 אז איך נוכל להגן על השפתיים שלנו בקיץ מפני פגעי החום?

לפניכם כמה טיפים חשובים:

1. על מנת למנוע מהשפתיים להתייבש או להקל על יובש שנוצר בשפתיים, מומלץ להשתמש בשפתונים המכילים חומרים שונים המרככים את השפתיים ושומרים על הלחות שלהן. מומלצים במיוחד שפתונים המכילים ויטמין A וויטמין E, שני ויטמינים המסייעים להגנה על העור ולשמירה על לחותו.

2. לפני יציאה לשמש ובמהלך החשיפה לשמש, מומלץ להשתמש בשפתונים ומשחות להגנה על השפתיים הכוללים מסנני קרינה ברמה של 15 SPF לפחות. השפתיים אמנם לא משתזפות אך הן יכולות בקלות להישרף - דבר המהווה מטרד אסתטי וסכנה בריאותית. הקפידו על השימוש בשפתון לא רק על חוף הים אלא בכל פעם שאתם יוצאים לשמש, וטוב תעשו אם תשתמשו באופן קבוע בשפתון המעניק לחות והגנה מפני קרינה.

3. חשוב להבין כי כל הדברים המזיקים לעור שלנו מזיקים גם לעור השפתיים שלנו - עישון, צריכת אלכוהול או סמים ותזונה לקויה, משפיעים לרעה על מראה העור ומביאים להזדקנות מוקדמת שלו. הימנעות מהם תשרת אתכם גם בשמירה על בריאותכם הכללית וגם בהגנה על העור והשפתיים.
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.