צלוליטיס: כיצד לעשות מסאז' נגד צלוליטיס בבית.

יופי / צלוליט
מאת:

מה זה צלוליטיס – יודעת כל אישה. "קליפת תפוז" מפורסמת לרעה, - תוצאה של שינויים במרקם השומן של העור. מה לא המציאו למלחמה עם הצלוליטיס! זה דיאטות וקרמים מיוחדים וחגורות מיוחדות. אבל אחת הדרכים המקוריות ביותר נשאר המסאז' נגד צלוליטיס. עליו אנו מתכוונים לדבר.

כיצד צץ הצלוליטיס?
בדרך כלל הצלוליטיס מופיע על הירכיים, החלקים העליונים של הידיים, אגן. באזורים אלה, כתוצאה מהפרעה בחילוף הנוזלים, שאריות שומניות לא משתחררות מן העור. שאריות השומן עצמן מהוות בעיית עיבוד הנוזלים ברקמות.

יוצא מזה מן מעגל סגור, שלא קל לקרוע אותו. דרך אגב, צלוליטיס זה לא רק חיסרון קוסמטי, הוא גורם לבעיה באספקת דם לתאים. תגעו בעור על הירכיים או באזורים אחרים בגוף, איפה שנוצר הצלוליטיס - הלא האזורים האלו קרים יותר מאזורים אחרים בגוף? וחוסר אספקת דם מהווה חוסר אספקת חמצן וחומרים מזינים אחרים.

מה קורה במסאז' נגד צלוליטיס?
שפשוף ועיסוי של האזורים הבעייתיים בגוף גורם לא רק לחימום נעים של השרירים. בכל המערכת, הדם מתחיל לזרום מהר יותר ולהביא בשכבת השומן של העור חמצן ולהוציא ממנה רעלים. תחת עוצמת הידיים של המסאז'יסט מתאי השומן של העור, לאט לאט משתחרר ויצא שומן מיותר. התאים כאילו קמים לתחייה , בכל המערכת משתפר חילוף החומרים והעור הופך למתוח וחזק.

במלחמה נגד הצלוליטיס, בעיקרון, אפשר להיעזר בעיסוי קלאסי פשוט או עיסוי עצמי. אמנם שחמוש בעיסויים מיוחדים מביא לתוצאה נראית לעין הרבה יותר. יש שתי שיטות של עיסויים מיוחדים - עיסוי נגד צלוליטיס בעזרת מברשת מיוחדת ועיסוי בדבש.

עיסוי נגד צלוליטיס בעזרת מברשת מיוחדת.
תחילה תקנו בבית מרקחת מברשת לעיסוי. חשוב שהשיער של המברשת יהיה אמיתי והידית - נוחה וארוכה. בבחירת הקושי של המברשת תסמכו על התחושה העצמית. אפשר להתחיל ממברשת רכה יותר ואחר כך, כשהעור יתרגל אפשר לעבור למברשת קשה יותר. חשוב לשטוף את המברשת מפעם לפעם עם סבון ואז תייבשו אותה היטב בשמש.

כדי למנוע מתיחות על העור, לא מומלץ לעשות עיסוי נגד צלוליטיס מיד אחרי המקלחת, כשהעור רך. יש לעשות את המסאז' עם מברשת יבשה על עור יבש. יש להניח רגל אחת גבוה יותר מהשנייה. ניתן להשתמש כהגבהה בשרפרף, אמבטיה או ספה. עכשיו תתחילו לעסות את כף הרגל מהאצבעות עד העקב ולאט לאט לעלות לאזור האגן. תנועות מעגליות בעזרת המברשת יש לעשות לאורך כל השרירים. אל תתעצלו, תעברו כמה פעמים על אזורים בהם הופיע הצלוליטיס. סיימתם עם הרגליים? תעברו לחלק העליון של הגוף. עיסוי נגד צלוליטיס של הידיים נכון לעשות החל מכף היד ולאט לאט לנוע לכיוון בית השחי, אבל לא להיפך. את הכתפיים ואת הגב, תעסו לאורך המותניים בכיוון הבטן. בזהירות יש לעסות גם את הבטן.

כל התהליך ייקח לכם משלוש עד חמש דקות. אל תגזימו! מסאז' אינטנסיבי וארוך בעזרת המברשת יכול להביא לאדמומיות ואפילו לדלקת. תתייחסו בעדינות לעורכם, תעברו לאזורים השכנים ברגע שתופיע אדמומיות מינימאלית. עדיף להימנע מעיסוי נגד צלוליטיס בעזרת המברשת, אם על העור ישנם נזקים כלשהם (כחולים, פצעים שלא הגלידו ואפילו סתם שריטות).

עיסוי נגד צלוליטיס בדבש.

עוצמת ההשפעה של עיסוי בדבש מתבססת על המרכיבים הבריאים של הדבש. זה הרכב של חומרים בריאים. דרך אגב, אחרי שימוש בעיסוי בדבש, לא רק חולף הצלוליטיס אלא משתפר גם מצב העור בכלליותו: הוא הופך לעדין ורך, בדיוק כמו לתינוק. כדי שהתוצאה של העיסוי בדבש תהיה נראית לעין, הכרחי לעשות אותו במשך 15 ימים. הטיפול לא נעשה כל יום אלא בכל יומיים. בשביל עיסוי בדבש תצטרכו כל דבש אמיתי. חוץ מזה, לא יתאים לעיסוי גם דבש שעמד הרבה זמן והספיק להעלות שכבת סוכר.

כדי לעסות ירכיים, יספיקו שתי כפות דבש. אם תרצו להפוך את העיסוי לתהליך נעים יותר, תוכלו להוסיף שמן אתרי. מוסיפים את השמן האתרי חמש טיפות שמן כנגד כפית 1 של דבש. כדי שהעיסוי יהיה אפקטיבי, תשתמשו בתערובת מיד, אל תשאירו אותה במקרר עד הבוקר.

הטכניקה בעיסוי בדבש פשוטה. תמרחו את הדבש על כפות הידיים ותכו בקלילות על אזורים בהם הופיע הצלוליטיס. כתוצאה מכך חלק מהדבש יעבור אל הגוף וחלק יישאר על הידיים. כעבור כמה דקות, הדבש ייספג בעור וכפות הידיים יתחילו להדבק אליו. תמשיכו לבצע את המסאז' על ידי הכאת העור. אל תרביצו לעצמכם בכל הכוח, תצמידו את כפות הידיים אל העור לשתי שניות ואז תרפו בחוזק. כעבור כמה טיפולים העור יתרגל והכאב יפחת.

כעבור כחמש דקות תראו, שמן העור תתחיל לצאת שכבת שומן לבנה שהיא תוצר הפסולת. כשחלק גדול מהשכבה תעבור אל כפות הידיים, תשטפו את הידיים עם סבון ותמשיכו את הטיפול עד שהשכבה לא תפסיק להופיע. אחרי שסיימתם עם העיסוי, תעשו מקלחת חמימה. אל תיבהלו אם יופיעו סימנים כחולים, הם יעברו. תמרחו על העור קרם לחות. זהו! עור עדין ורך.

נגד השימוש בטכניקה של עיסוי בדבש, אפשר להגיד דבר אחד: גם דבש וגם שמנים אתריים מהווים חומרים אלרגיים. לכן לפני שאתם מורחים את הדבש על כל אזורי הצלוליטיס, תבדקו את התגובה של העור על אזור קטן בגוף. אם מופיעה אדמומיות או גירוד כלשהו - העיסוי לא מתאים לכם וכדאי שתבחרו בשיטה אחרת במלחמה נגד הצלוליטיס.

העיקר במלחמה נגד הצלוליטיס - לא להגזים. אף שיטה לא יכולה למנוע את הצלוליטיס תוך פעם אחת.

הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 צלוליטוס
עדי   6/2/2008

2 צילוליט
שינה ה   1/12/2011

3 צלוליט! לא צלוליטיס
שני   7/9/2012

4 לא מדויק
יערה ביסמוט   5/11/2013

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.