צביעת השיער בבית. כל הטעויות

יופי / שיער
מאת: אנג'לה סימנס

בצביעת השיער בתנאי בית אנו מסתכנות בלעשות שורה של טעויות. כמה מהן עלולות להביא לאיכות לא רצויה של צבע ואחרות – להזיק לשיער. סטיילר מזהיר אתכן מפני הטעויות בצביעת השיער.

אנחנו מגיעות לצביעת השיער כשאנו רוצות לכסות שיער לבן,להחליף את הסגנון או פשוט "להחיות" את צבע השיער. אבל, לצערנו, צביעה לא איכותית בבית עלולה לגרום לדברים לא נעימים - הדבר עלול להרוס את השיער לתווך הארוך.

צריך לדעת להתאים את הצבע כך שהוא יתאים לגוון הטבעי של שיערך (במיוחד לגוון הריסים והגבות). כמובן שעדיף לצבוע את השיער במספרה, אבל מכיוון שכל צבע נשטף מהר, אנו נאלצות מדי פעם לקחת את העניין לידיים שלנו.

הטעויות העיקריות שאנחנו עושות כשאנחנו צובעות את השיער בעצמנו

טעות 1: להניח שתוצאת הצביעה תהיה זהה לזו שעל גבי האריזה

זו תהיה טעות להניח שכתוצאה מצביעת השיער הצבע שלך יהיה זהה לצבע שאצל הבחורה שעל הקופסא. תוצאת הצביעה תלויה בגוון הטבעי של שיערך. תשתמשי בטבלת הגוונים, אשר בדרך כלל מופיעה על קופסת הערכה כדי להבין, כיצד בערך יראה הצבע הזה על שיערך.

טעות 2: להתחיל את צביעת השיער מבלי לבדוק אם את אלרגית לצבע

רבות מאיתנו לא שמות לב על קריאת היצרנים קודם כל לבדוק את התגובה לצבע על אזור קטן בעור. עדיף לבחור את האזור על הצד האחורי של הצוואר, מאחורי האוזן או על הקפל הפנימי של המרפק. האלרגיה לצבע יכולה להתבטא בצורת אדמומיות,גירוי,דלקת ואפילו איבוד השיער! יש לערוך את הניסוי 1-2 ימים לפני הצביעה המשוערת.

טעות 3: להשתמש בצבע ללא צביעת ניסיון

זו תהיה טעות גדולה לצבוע ישר את כל השיער. עדיף לבחור חתיכת שיער לא גדולה מצד הצוואר ולבדוק על החתיכה הזו איזו תוצאה תתקבל. כך תמנעי מעצמך אי שביעות רצון.

טעות 4: לא להגן על העור והבגדים בזמן הצביעה

הצבע יכול להשאיר כתמים חזקים על עורך ועל בגדייך, לכן לפני הצביעה כדאי להניח על הכתפיים מגבת, שלא חבל להרוס. הכרחי להשתמש בכפפות אשר בדרך כלל באות בתוך ערכת הצביעה. למנוע כתמים ניתן גם על ידי מריחת קרם שמנוני על הצוואר והאוזניים או וזלין. אם בכל זאת אזורים מסוימים התלכלכו מהצבע,תשפשפי את האזורים הללו בעזרת צמר גפן שהוטבל בתוך מי פנים עם אלכוהול.

טעות 5: להשתמש בקונדישנר לפני הצביעה

לא מומלץ להשתמש בקונדישנר לפני הצביעה של השיער - מספיק פשוט לחפוף את השיער בשמפו.
העניין הוא שעל שיער שמוכן לצביעה לא אמורים להישאר חלקיקים כמו לכלוך או שומן. בו בזמן, יום לפני הצביעה כדאי בכלל לא לחפוף את השיער.

טעות 6: למרוח את הצבע על שיער מלוכלך

חודש לפני הצביעה, תשתמשי במסכות לשיער. לפני מריחת הצבע , השיער אמור להיות נקי! לפני הצביעה מומלץ גם לגזור קצוות יבשים ומפוצלים.

טעות 7: למרוח צבע לשיער על גבות וריסים

בשום אופן אל תצבעי את הגבות והריסים בצבע שמיועד לשיער - הריסים עלולים לנשור! זה לא הדבר הכי נורא - הצבע עלול להגיע לעיניים, דבר שעלול לגרום לבעיות רציניות בעיניים. בשביל גבות וריסים ישנם צבעים מיוחדים ומומלץ לצבוע אותם במספרה.

טעות 8: להאריך את זמן הצביעה (יותר ממה שמומלץ בגיליון)

אסור בשום אופן להחזיק את הצבע יותר מדי זמן על השיער - זה עלול להרוס אותו. תזכרי שהרבה יותר קל לעשות גוון חזק יותר מאשר להבהיר שיער צבוע יותר מדי. אם תוצאת הצביעה לא מוצאת חן בעינייך,תצטרכי להמתין 2-3 שבועות לפני שתצבעי את השיער שוב.

הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.