כיצד להלבין את השיניים

יופי / שיניים
מאת:

לצערנו עם הזמן לא רק דפים של ספרים מצהיבים, אלא גם השיניים. לכן הלבנה הכרחית לכל אחד. הרי תהליך ההצהבה הוא טבעי ביותר, אבל הוא הורס את החיוך שלנו וחושף את הגיל שלא כולם רוצים לדבר עליו. במה העניין?

העניין הוא שהלובן הזוהר של השיניים ניתן על ידי שכבת האמייל - שכבה חיצונית מגנה של השיניים. עם הזמן האמייל נהיה דק יותר ודרכו מתחיל להופיע הדנטין הצהוב - חומר פנימי של השיניים. את אלה שאוהבים ממתקים, יש להזהיר על כך שהשיניים שלהם נוטים להצהבה קודם כל.

למה? הסוכר מתעכל על ידי חיידקים שחיים בפה. כתוצאה מכך נוצרת חומצה האוכלת את האמייל, אשר מכסה את השיניים בנקבוביות בלתי נראות לעין. בנקבוביות אלו נשארים פיגמנטים של קפה, תה, יין אדום, מיצים, קולה ומוצרים צובעים אחרים. סימנים נראים לעין משאירות גם סיגריות ואבן שן.

הסטומוטולוגיה של היום מציעה דרכים רבות להלבנת השיניים, אשר יעזרו להחזיר לחיוך שלכם את הזוהר והלובן הראשוני.

הלבנה מקצועית
הלבנה מקצועית של השיניים, בדרך כלל מועברת בקליניקות של רופאי שיניים או במרכזים מיוחדים. במודעות ובמחיר היא תופסת מקום ראשון. במה העניין? רופא שיניים, בעזרת תחבושות מיוחדות, מפריד בין השיניים לבין החניכיים וחלל הפה. לאחר מכן הוא מניח על השיניים גל מלבין אשר נהיה אקטיבי תחת אור מנורה מיוחדת. לאחר מכן הרופא מעבד את השיניים בחומר מיוחד לחיזוקן. מספיק בטיפול אחד כדי שהשיניים יהיו לבנות יותר פי 8!

הלבנה בלייזר
הלבנת שיניים בלייזר מזכירה הלבנה מקצועית במרכז סטומוטולוגי. היא נבדלת בכך שבשביל ההלבנה משתמשים בלייזר. אמנם לפי דעתם של המקצוענים שיטה זו יותר אפקטיבית והתוצאה אחרי הלבנה בלייזר נהיית נראית לעין מיד אחרי הטיפול. ואחרי 2-3 טיפולים, צבע השיניים משתנה במספר גוונים. התהליך פשוט: מורחים על השיניים חומר מיוחד ואז מבהירים כל שן בלייזר. זמן שהיית הלייזר על כל שן לא נמשך יותר משתי דקות. הפלוסים בשיטה זו שהתהליך די מהיר, ללא כאב ונשאר לאורך שנים. רצוי אחרי טיפול זה להפסיק לעשן ולצרוך מזון בעל מרכיבים צובעים, כדי לא לחזור על הטיפול. החיסרון בטיפול זה הוא שהוא עולה המון כסף.

הלבנה בבית
יש עוד שיטת הלבנה בבית, קוראים לזה גם "הלבנת לילה". אפשר לעשות זאת בכוחות עצמך, בהתייעצות מוקדמת עם רופא שיניים. כיצד זה מתבצע? הרופא עושה דוגמאות של הלסתות שלכם ולפיהן כיסויים מפלסטיק, אשר מזכירים מאוד את הכיסויים ששמים לשחקני הבוקס. הכיסויים האלה מתמלאים בחומר הלבנה מיוחד, מתלבשים על השיניים ומושארים למשך לילה או למשך 1-2 שעות ביום. אורך התהליך הזה תלוי ברגישות השיניים. החומר המלבין הוא בעל פחות מרכיבים פעילים מאשר בהלבנה רגילה. התהליך הזה לוקח בערך שבועיים. למעשנים יהיה צורך להקדיש יותר זמן לטיפול. האפקט נשאר לאורך זמן, כמעט לאורך אותו הזמן כמו בהלבנה מקצועית. אבל הפלוס הגדול הוא שהכיסויים נשארים אצלכם ואתם יכולים להשתמש בהם עוד לא פעם אחת.

בין היתר ישנם פסי הלבנה Blend-a-med Whit Strips שיש להניח על השיניים. זה לא ממש נוח ויש ספק בקשר להלבנה איכותית בין השיניים.

ניתן להזכיר גם את Colgate Simply White - גל הלבנה אשר בעזרת מברשת נמרח על השיניים ואז קופא עד שיישטף על ידי הרוק. התהליך הזה לוקח בין 10 ל 14 ימים. סה"כ התוצאה נראית לעין אבל לא כמו בהלבנה מקצועית.

תרופות סבתא
אלה שלא סומכים על הרפואה, ישנם כמה תרופות סבתא - אפשר להציע למרוח על השיניים קליפת לימון מהצד הלבן שלה או לשטוף את הפה במיץ לימון. כדי לסלק את שכבת האבן מהשיניים אפשר להשתמש באבקת סודה.

עצה טובה
לפני ואחרי ההלבנה תעקבו אחרי כללי הטיפול בשיניים וכדי שהחיוך יישאר לאורך זמן תשתדלו לשתות תה וקפה קר, קולה ומיצים דרך קשית. ואחר כך תשטפו את הפה או תצחצחו שיניים.

הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 יופי וטיפוח
חנה   8/31/2008

2 תרופת סבתא מוכחת
יסמין   8/19/2010

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.