אתם לא מצליחים להביא ילדים כבר תקופה ארוכה והחלטתם לגשת לסיוע רפואי. כאן מתחיל תהליך אבחון וטיפול שימשך עד שתביאו את הילד המיוחל לעולם. מדוע דווקא אצלכם זה מתעכב ? האם מדובר בתופעה שכיחה ? ומהם הסיבות לחוסר פריון או עקרות ? כל התשובות.
נכון, צרת רבים – נחמת טיפשים, אבל אולי כבל זאת כדאי לדעת שאתם לא לבד. כ-15% מהזוגות הנשואים בארץ סובלים מבעיית אי פריון בדרגות שונות. אנו מציינים זאת כדי שתדעו שיש עם מי לדבר וממי ללמוד. ב-40% מן המקרים הבעיה נגרמת בגלל הגבר וביתר אצל האישה והשילוב בין השניים.

בפניכם הסיבות העיקריות לעקרות ואי פריון אצל גברים ונשים וגם המלצות.


אי פוריות אצל נשים


לא חסרים גרמים לבעיות פוריות אצל נשים. בפניכם חלק מהסיבות המרכזיות לעקרות וחוסר פריון:

• Pcos – שחלה פוליציסטית. כעשרה אחוזים מן הנשים לוקות במחלה הזו. ציסטות (גידולים שפירים) מתפתחות על השחלות ומשפיעות בדרך כלל על פעילות הורמונאלית תקינה, וכך הביציות אומנם מבשילות, אך אינן מופרשות. הסימפטומים לשחלה פוליציסטית כוללים מחזור חודשי לא סדיר, עלייה יוצאת דופן במשקל הגוף ולעיתים גם שיעור יתר.

• חוסר איזון הורמונאלי. בדרך כלל יתבטא במחזור לא סדיר,ארוך מן הרגיל, הפרעות ביוץ, תופעות מוקדמות של גיל המעבר, משקל יתר או תת משקל. כל התופעות הללו משפיעו על יכולת הפוריות של האישה.

• חצוצרה חסומה או מצולקת. לעיתים נוצרים מצבים של חסימת חצוצרות או פגיעה בהן. זה יכול לקרות כתוצאה מסיבוכי הריון, הריון מחוץ לרחם או מחלו מין שונות.

• אנדומטריאוזיס. מצב לא פשוט בו רקמות מאזור רקמת הרחם גדלות במיקומים שונים סביב השחלות או בחלל הבטן. זה יכול לגרום לכאבים בזמן קיום יחסי מין ווסת מלווה בכאבים. לעיתים נשים אלה יסבלו מחוסר פוריות.

• הפרשות. לעיתים, הפרשות שונות מן הנרתיק יוצרות נוגדנים המשביתים את פעילות הזרע. התופעה נקראת גם hostaile mucus .

• נזקים מהסביבה. חומרים כימיים במוצרי המזון, חומרי הדברה, קרינה, גזים ורעלנים המסתובבים באוויר, שימוש באלכוהול, עישון וסמים – כל אלה עלולים לפגום בפריון האישה.


עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 עקרות
טלי   10/8/2009

2 אהבתי
ר.   10/13/2009

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.