כיצד לנצח את הפחד שלפני הלידה

הריון ולידה / הכנה ללידה
מאת: סטיילר

פחד לפני הלידה – תופעה נפוצה ביותר. נשים רבות לא משוכנעות בעובדה שהן לא היחידות שנאלצות לעבור את תהליך הלידה, ונדמה להן שהן לא תוכלנה להתמודד עם הכאב שבתהליך זה.

לעתים בשורש של העניין נמצאים דברים מפחידים שסיפרה האימא או החברה על "כאב עז בבטן", לפעמים - קטעים מסרט, שבו האישה היולדת צורחת בקללות ומתעוותת מכאבים.

הצעד הראשון להתמודדות עם הפחד שלפני הלידה - להבין, שהלידה לא בהכרח חייבת להתלוות בכאב נוראי. כל העניין הוא ביחס כלפי הכאב.

לגבר, בדיוק כמו לאישה שעדיין לא עברה לידה, קשה להבין את משמעות הכאב של הלידה. כדי להסביר אותו, נביא את ההשוואות הבאות.

תתארי לעצמך שנשברה לך יד או רגל. זה כאב חזק וסבל. את זקוקה לטיפול, והכאב יעבור רק כשהתרופות יעשו את העבודה.

את כאב הלידה ניתן להשוות, קרוב לוודאי, לא לרגל שבורה, אלא להוצאת קוץ. לא באינטנסיביות של הכאב אלא במשמעות שלו.

אם את מוציאה קוץ, באותו הרגע מאוד כואב לך. יש לחטט באזור בעזרת מחט, והיה הרבה יותר קל לא לגעת בו. אבל את יודעת, שאם תעברי את השלב הזה של הכאב החריף, הפצע יגליד בקרוב ולא יישאר סימן מהקוץ.

פשוט צריך לעבור שלב קצר של כאב בשביל הגעתו של התינוק לעולם. הכאב הזה אינו אינסופי, להיפך, ככל שהוא גדול יותר, כך קרוב סופו.

רוב הנשים, משכנעות את עצמן שהן יצטרכו לסבול סבל נוראי, וכך זה יוצא. אמנם, אם תהיי מודעת לתהליך, תנסי לברר מה קורה לגוף האישה בזמן הלידה, את תוכלי לפתח יחס חיובי לתהליך הזה, שיאפשר להתמודד עם הכאב ולהביא אותו למינימום.

מאוד בריא, להשגת מטרה זו ללכת לקורסים לנשים הרות - נשים רבות מבינות אחרי קורס כזה שהן הצליחו להפטר מהפחד שלפני הלידה. מומלץ לקרוא ספרים, שמוקדשים ללידה הטבעית.

 

לידה,הירון,הכנה ללידה,בריאות אישה בזמן הריון


הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 פחד מלידה
הריונית   5/6/2009

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.