הריון – זמן להרגשה טובה !

הריון ולידה / תקופת הריון
מאת:

אילו חדשות טובות: בקרוב תהיי אימא! נס קטן ישנה את חייך לתמיד, אבל לכל זה קודמת תקופה חשובה לא רק לאימא אלא גם לתינוק – 9 חודשים של המתנה. מרגע הכניסה להריון צצות הרבה בעיות: חולשה, לפעמים נשירת שיער, אנמיה ועוד... אנחנו נספר כיצד להתמודד עם כל אי הנעימות הזאת ולשמור על חיוך על השפתיים.

מצב רוח טוב והרגשה טובה של האימא - תנאי לבריאותו של התינוק. מה שאת אוכלת, שותה, איזו מוסיקה את שומעת, מה את קוראת או רואה - כל ההרגשות הטובות והרעות שלך משתקפות על הילד. לכן, כמה שלא היית רוצה להיות עצובה או לבכות, אסור לעשות זאת בשום אופן.

לעזור לעצמך להרגיש טוב אפשר בקלות:

1. התנאי הראשון שאת חייבת לבצע ברגע שגילית שאת בהריון: תיפרדי מכל ההרגלים הרעים. שום אלכוהול וסיגריות! אפילו אם את מאוד לחוצה ורוצה להוריד את הלחץ בכוס יין או סיגריה, אל תתני לרצונות שלך להשתלט עלייך.

פשוט תארי לך איך הניקוטין או האלכוהול דרך הדם נכנס לגופו של תינוקך! ניתן לכלול לכאן גם את מגוון התרופות הקיימות. תקראי היטב את התווית כי תרופות רבות אסורות בעת הריון והנקה. תשתדלי להשתמש בתרופות סבתא - דבש, צמחים, לימון (בהתייעצות מוקדמת עם רופא כמובן).

2. בעיות כמו בצקת, צרבת, משקל עודף, כמובן מקלקלות את מצב רוחן של אימהות לעתיד. כדי למנוע את אי הנעימויות האלו, צריך לעקוב בקפידה אחרי התפריט: תשללי מאכלים חריפים, אל תרבי באכילת מלוח ומטוגן ואל תשתי יותר מדי מים!
3. תהיי יותר זמן באוויר צח. בכלל לא הכרחי לנוח על הספה מול הטלוויזיה - אפשר לעשות זאת בפארק על הספסל. תשתדלי ללכת יותר למקומות בהם משחקים ילדים. אל תשכחי שהילד זקוק לכמות מספקת של חמצן בדיוק כמוך.
4. תסלקי מהראש את כל המחשבות העצובות והלא נעימות. אל תחשבי על מחלות. עכשיו אין לך זמן להתעסק עם זה - בתוכך מתפתח בנאדם והוא מרגיש כל מה שאת חושבת. הרי לא תרצי שתינוקך יהיה עצוב!
5. הדרך הטובה ביותר להרמוניה עם עצמך ועם הילד - מדיטציה. תתרווחי בנוחיות בחדר נפרד, תשימי מוסיקה נעימה ורגועה (קלאסיקה תתאים לזה ביותר), אפשר להדליק נרות, תעצמי עיניים ותדברי בראש עם העובר. אל תשכחי נשימות עמוקות. העיקר שאיש לא יפריע לכם.

חיזוק טוב למצבך יתרמו גם הרגלים פרקטיים. כמו למשל, תלמדי לתפור, לסרוג ולהכין בכוחות עצמך תעתועי ילדים. תעשי הכול לאט, עם אהבה, תשקיעי בעיסוקך את העדינות שלך - במו ידייך את יוצרת עולם לתינוקך.

חוץ מזה אפשר לעסוק באמנות : תנסי לכתוב שירים, לצייר, להמציא מוסיקה. אם תגלי אצלך עיסוקים חדשים ותביני שזה יוצא לך לא רע, תרגישי שימחה וסיפוק עצמי.

הרבה שחקניות מפורסמות הדגישו בראיונות שלהן כמה היטיבה תקופת ההיריון עם היצירתיות הפוטנציאלית שלהן: גוון סטפני, בהריון עם ילדה הראשון, נדלקה על הרעיון להקים קו שלם של בגדים לתינוקות ; וסלמה חאייק, שנהייתה לא מזמן אימא מאושרת, בזמן ההיריון סיפרה לעיתונאים על קפיצה רוחנית, הרגשה טובה וחוסר עייפות:"לעולם לא חשתי את עצמי טוב יותר ולא הרגשתי בכל כך הרבה כוחות!".

בנפרד יש להגיד על המראה החיצוני של האימא לעתיד. לשמור על היופי בזמן ההיריון - אחת הבעיות המדאיגות ביותר של הנשים. אי אפשר לשמור על שינויים גופניים המתרחשים בזמן ההיריון: עליה במשקל, מצב לא טוב של העור והשיער. כל זה כל כך מעציב את האישה שעלול לגרום לאי נעימות מההיריון.

להרבה אימהות לעתיד נדמה שבטן גדולה עושה אותן לא יפות וחסרות צורה, לכן הן בוחרות בגדים לא מתאימים ולא מתייחסות כמעט למראיהן החיצוני. אבל את רוב הבעיות נשים ממציאות: הריון - זה נפלא בכל המובנים!

יותר מזה, הרבה גברים חושבים שהריון עושה את הנשים מושכות לא מעט. ואלה לא מילים ריקות, הרי אישה שלא מפסיקה לעקוב אחרי עצמה, לבושה אלגנטית ועם מצב רוח טוב, תמיד גורמות לגבר להתפלא ממנה. תתלשי בחנויות לנשים הרות, תתאפרי קלות, תסתרקי - עכשיו הכול מתאים לך!

בזמן ההיריון לא רק אפשר אלא צריך לחיות חיים מלאים. תעשי כל מה שאת רוצה (מבלי להזיק לעובר כמובן!). כך למשל, אם את אוהבת סרטים או תיאטרון אל תפסיקי לבקר במקומות אלו. אבל אל תשכחי על סדר יום שכדאי לבנות בעצמך.

למשל:

9:00-10:00 להתעורר, מקלחת, תרגילי נשימה
10:00-10:30 מדיטציה
10:30-11:00 ארוחת בוקר
11:00-13:00 טיול
13:00-13:30 ארוחת צהריים
13:30-14:30 תרגילים לאימהות לעתיד
14:30-15:30 סידורים בבית
15:30-17:30 קריאת ספרים, תפירה, סריגה
17:30-18:00 ארוחת ערב
18:00-20:00 טיול ערב
20:00-20:30 מדיטציה
20:30-21:00 תרגילי נשימה
21:00-22:00 מקלחת, שינה

לידתו של תינוק בריא תלויה לא רק באישה אלא גם בגבר. השפעה לא קטנה על מצבה של אישה הרה משחק היחס וההתייחסות של אבי התינוק. לא כל הבעלים מבינים שבשביל אישה, הריון - זה לא סתם שלב טבעי של הגוף, אלא מאמץ פסיכולוגי קשה.

תסבירי לבעלך שאסור לך להתעצבן, תבקשי להתייחס בהבנה למצבך ושינויי מצב הרוח הפתאומיים. תשתדלו כמה שיותר זמן להעביר יחד: לשניכם יועילו טיולי רגל משותפים, תעשו ביחד תרגילים, תרשמו לקורסים לנשים הרות.

אל תוותרי על הסקס!
חשיבות רבה לאישה במהלך ההיריון מהווה הסקס. יש הרבה מאוד דעות על האם אפשר או אי אפשר לאישה בהריון לקיים יחסי מין. למומחים יש מבט משלהם על בעיה זו.

מדענים של אוניברסיטה לרפואה בקליפורניה במשך שנה עשו מחקר על השפעת הסקס על מצבה של אישה הרה.

בסופו של הדבר הם הגיעו למסקנה שהסקס מאוד בריא לנשים בהריון. הזרע מהווה חומר טבעי נגד דיכאון לאישה. בנוסף הזרע מווסת את רמת ההורמונים של בת הזוג.

אפשר לקיים יחסי מין במשך כל ההיריון, אפילו בשלבים המאוחרים שלו (אם כמובן אין איסור כזה מצדו של הגינקולוג העוקב אחרי ההיריון שלך). יש דעה שקיום יחסי מין בזמן ההיריון עלול לגרום ללידה מוקדמת. המדענים האמריקאים שללו דעה זו.

הם עקבו אחרי 100 נשים בהריון. חצי מהן נמנעו מקיום יחסי מין בשלבים האחרונים של ההיריון, אחרות המשיכו לחיות חיי מין. גם לראשונות וגם לשניות ממוצע של משך ההיריון נמשך שווה בשווה: 39,5 שבועות.

אימהות לעתיד, תזכרו, הכול בידיכן! בצקת, עייפות, קילוגרמים עודפים - שום דבר לא משתווה לאושר שאתן תחוו כשהנס הקטן יתגלה לעולם. בעתיד צופה לכן אושר גדול, לכן אל תתעצבו בגלל שטויות. תזכרו זאת!

הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 בולשיט!!
לירון   7/8/2014

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.