ניתן לחלק את כל האנשים לקבוצות כאשר זה נוגע למזון שהם אוכלים. יש כאלה שמתעוררים בלילה ומתנפלים על המקרר כאשר הם שולפים ואוכלים ממנו את כל מה שבא ליד. יש כאלה שמעדיפים רק דברים מתוקים, אחרים לא יכולים להעביר יום אחד ללא בשר...וכך הלאה. אם תלמדו להכיר את הרגלי התזונה שלכם בעזרת העצות הבאות, תוכלו לשלוט בדחפים שלכם בצורה היגיונית ולהימנע מאכילה מופרזת ומיותרת.
סגנון האכילה, זמני האכילה  והמוצרים האהובים  - מחלקים את האנשים לקבוצות, אשר ההבדל בין הקבוצות הוא סוגי מזון שונים:

רעבים בבוקר

הדבר הראשון שאדם כזה עושה בבוקר זה לרוץ למקרר, אחרת פשוט לא יהיו לו כוחות לבצע פעולה כלשהי. אנשים כאלה צורכים את החלק המשמעותי של מזון בדרך כלל עד שעות הצהריים ובזמן ארוחת הצהריים.
בערב הם אוכלים הרבה פחות.

המלצות: במקרה כזה, מומלץ לשים לב למזון המכיל פחמימות - לחם, קורנפלקס, יוגורטים עם פירות או גרנולה (עדיף ללא סוכר).

יש לדלג עד הצהריים על שתי ארוחות קטנות בתווך של  2-3 שעות.


האוכלים בלילה

אנשים כאלה מסוגלים לא לאכול במשך כל היום, אך לקראת הערב הם חשים בצורך בלתי נשלט לגשת למקרר ולהתחיל לאכול מכל מה שבא ליד. ייתכן שהם כל כך עסוקים בעבודה שהם פשוט שוכחים לאכול...

המלצות: במקרה כזה יש לפנות זמן לארוחות ביניים קטנות, אפילו אם אין תחושת רעב של ממש. בכל 4 שעות מומלץ לאכול 2-3 קרקרים או 2 פרוסות לחם עם ממרח כלשהו. יחד עם זאת, יש להימנע מלצרוך ממתקים.


שודדי לילה

"גנבים" כאלה מסוגלים להתגנב בשקט מוחלט למטבח ולרוקן את המקרר. בדרך כלל בבוקר הם אפילו לא זוכרים מה בדיוק הם אכלו. לקבוצה זו משתייכות נשים בעיקר. הקבוצה הזאת מתחלקת לשלוש תתי קבוצות, כאשר לכל אחת מהן יש כללים משלה:

1. את לא אוכלת אחרי  שש בערב, כאשר את בטוחה שזה בריא יותר לגוף שלך. אמנם את מתעוררת בלילה מתחושת רעב בלתי נשלטת. על מנת שזה לא יקרה, תשתדלי לאכול 45-60 דקות לפני השינה מזון המכיל פחמימות
(לחם, קרקר, דייסה), או לשתות חצי כוס עד כוס חלב (עדיף חם). אפשר להוסיף לחלב קורנפלקס או להחליף את החלב ביוגורט טבעי.

2. את מתעוררת כדי לגשת לשירותים, אבל בדרך את חייבת לעבור במטבח. במקרה כזה, תנסי להשאיר את האוכל ליד המיטה או על השולחן במטבח - כך תוכלי לשלוט בכמות וסוג המזון שתאכלי בלילה.

3. אם מדובר בהרגל או בצורך בלתי נשלט לאכול באמצע הלילה - ייתכן שאת סובלת מהפרעת אכילה הנקראת "תסמין זלילה לילית", אם זה אכן כך, עדיף שתפני למומחה בתחום.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 דיאטה
ויקי   11/8/2009

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.