הם תמיד תופסים אותך כשאתה לא מוכן. זה תמיד קורה בשבוע הכי עמוס, בזמן לא מתאים ועם מיליון סידורים על הראש. כאבי גב – למה זה קורה, איך מאבחנים, כיצד מונעים ובעיקר, מה עושים כדי שהכאב הנוראי הזה יפסק ?
לפני שנתחיל, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. למעלה מ- 80% מן האוכלוסייה סובלים מכאבי גב כאלה או אחרים, כשרובם חולפים כמו שהם באו בתוך מספר ימים או שבועות.

ברוב הפעמים מדובר בשרירים תפוסים כתוצאה מפעילות מאומצת ולא נכונה או התקררות. המקרים הקשים יותר נובעים מבעיה בעמוד השדרה, ליקוי תפקודי של איברים פנימיים, בעיות סחוסים (פריצת דיסק), דלקות, מחלות נוירולוגיות, גנטיקה ומחלות שרירים.

עמוד השדרה העשוי חוליות של עצם ספוגית וביניהן דיסקים העשויים סחוס, מהווה את מרכז השלד של הגוף האנושי ואליו מחוברות יתר העצמות. לדיסקים חשיבות רבה כיוון שהם מעניקים תמיכה ויציבות לעמוד השדרה, מהווים בולמי זעזועים ומאפשרים כיפוף והטיה של עמוד השדרה. הרבה מאוד כאבי גב נגרמים עקב ליקויים במבנה הדיסק או פגיעה בו, בעיות בחוליות, במפרקים, בעצבים שנלחצים בתעלת עמוד השדרה, בשרירים והרצועות שסביבו.

 לא נכנס כרגע לאנטומיה של עמוד השדרה, מבנה הדיסק, מה זה נוזל סינוביאלי ואיך בדיוק בנויות החוליות. בשורות הבאות פשוט ננסה להתמקד בסוגי האבחנות לסיבת כאבי הגב ובסוגי הטיפולים הקיימים היום לבעיה כואבת זו.


 כאבי גב: אבחון הוא הצעד הראשון

 גשו לרופא !!! כדי לקבל את הטיפול האופטימאלי בכאבי גב, חשוב לברר את מקור המחלה.

 בשלב הראשון הרופא מבצע תשאול מקיף ומנסה להגיע לשורש הבעיה. ייתכן ויתגלה כי הכאבים נובעים מעבודה או תנועה שביצעת ביום האתמול. לכן, חשוב שתספר את כל הפרטים.

 השלב הבא הוא בדיקה גופנית ורק בהמשך, אם טרם נתגלתה סיבת הכאב יגיעו הרנטגן, ה-CT או ה- MRI , לפי שיקול הדעת של הרופא. בטכניקות אלה ניתן לאבחן פתולוגיות רבות כמו פריצות דיסק, עקמת, מצבי דלקת ובעיות נוספות שלא ניתן לזהות בעין בלתי מזוינת.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 הסוף לכאבים
eliran   11/4/2009

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.