קורה לכם שאתם מקבלים את התחושה שבכל פעם בה אתם פותחים את הפה להגיד משהו, לפהק או סתם להוציא אוויר, אנשים תופסים מכם מרחק בחוסר נעימות. אם אתם מרגישים כך, ייתכן מאוד שאתם סובלים מריח רע מהפה. אבל אל דאגה, כיוון שרבים סובלים מהבעיה המטרידה הזו ישן דרכים רבות לפתרון.
הריח הרע מהפה מוכר לרבים, בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות לפני צחצוח השיניים. לרובם זה עובר אחרי הצחצוח אבל ישנם הרבה מאוד אנשים הסובלים מריח רע מהפה במהלך כל היום, כבר שנים וחושבים שזה בסדר ושזה לא מפריע לאף אחד.

אבל, חשוב לדעת שגם אם אנחנו בעצמנו מתקשים מאוד להריח את הפה שלנו, לאנשים הסובבים אין בעיה להריח אותנו, וגם ממרחק גדול.

ריח רע מהפה עלול להביא לדחייה וריחוק ולעיתים אפילו לאובדן החשק המיני אצל הפרטנר שלנו. ככל שאנו מתבגרים כך מתגברת התופעה וזאת בעקבות הזנחת השיניים, נטילת תרופות שונות, עלייה במחלות החניכיים, צמצום בלוטות הרוק, בעיות מעיים ועוד.

אבל אל דאגה יש פתרון. שמירה על היגיינת השיניים, לעיסת פטרוזיליה ונטילת ויטמינים מסוימים הן רק חלק מהפתרונות העומדים לרשותכם.


הסיבות לריח רע מהפה

מריח פה לא טוב סובלים מיליונים רבים ברחבי העולם. גורמים שונים בעולם הרפואה סוברים כי בעיה זו נובעת מגורמים תורשתיים, אך זה לא הוכח עד כה. רוב הרופאים סבורים כי ריח רע מהפה נובע כתוצאה של פעילות חיידקית בחלל הפה ובתוצר פירוק חלבונים בפה.

כיוון שכך, אם הרוק עובד בצורה טובה יהיה ניקוי טוב יותר והפטרות מהחיידקים. במצב של פה יבש כתוצאה מבעיה רפואית,נשימה מהפה, צום, תרופות, דיבור יתר ועוד, תתכן החמרה במצב ריח הפה.

גם מי שאינו סובל מבעיית חוסר רוק, יכול לסבול מריח רע מהפה כיוון שיכולים להצטבר אצלו חיידקים בחלקה האחורי של הלשון, לשם מגיע פחות רוק וזאת כיוון שלא מגיעים לשם עם מברשת השיניים.

דלקות חניכיים, טיפול שיניים קלוקל, עישון רב, ורווחים בין השיניים, גם הם גורמים לריח לא טוב בפה.

ישנם מצבים בהם, אתם משתדלים לשמור על היגיינת פה וכל המערכות בחלל הפה נראות תקינות, אבל בכל זאת יש לכם ריח רע מהפה. ובכן, במקרים לא שכיחים הריח נגרם מבעיות עיכול, סוכרת, מחלות כבד או כליות. במקרים אלו הריח יהיה מעט שונה וחריף יותר.

עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.