ריצה היא אחד מענפי הספורט הנפוצים ביותר במקומות רבים בעולם והיא פופולארית במיוחד מאחר והיא אינה דורשת ציוד מיוחד, אינה דורשת הוצאה כספית גדולה וניתן לעשות אותה בכל מקום ובכל זמן.
ריצהישנם משוגעים לדבר שהפכו את הריצה לפעילות יומיומית ומצד שני רבים טוענים כי ריצה היא ספורט מסוכן, שעשוי לגרום לפגיעות רבות. רוצים להתחיל לרוץ אך אינכם יודעים כיצד? חוששים מהסיכונים הכרוכים בכך? לפניכם כל מה שצריך לדעת על ריצה על מנת לרוץ בבטחה וליהנות מבלי לפגוע בעצמכם.

ריצה - קצת היסטוריה
ריצה היא הדרך המהירה ביותר בה יכולים לנוע יצורים בעלי שתי רגליים, כאשר ההבדל בין ריצה ובין הליכה היא שבהליכה לפחות רגל אחת נוגעת בקרקע בכל רגע נתון ובריצה ישנן נקודות זמן בהן אף אחת מהרגליים אינה נוגעת ברצפה.
מאחר וזוהי הדרך המהירה ביותר להתקדם, ניתן לשער כי ענף ספורט זה קיים משחר האנושות וסביר כי האדם הקדמון היה רץ אחר הטרף שלו על מנת להשיגו.

את דרכו כענף ספורט אולימפי החל ענף הריצה עם תחילתם של המשחקים האולימפיים, וזוהי גם הסיבה לכך שהוא נחשב לענף ספורט כה בסיסי. למרות זאת, שיאי ריצה חדשים נשברים בכל אולימפיאדה וגם האולימפיאדה האחרונה בבייג'ינג סיפקה שיאי ריצה חדשים שהפתיעו רבים.

בארה"ב נחשב הג'וגינג, ריצה בקצב איטי יחסית למטרת הנאה ושיפור הכושר הגופני, לספורט מוביל מזה עשרות שנים.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.