מצבי לחץ אצל נשים – דרך לסרטן!

בריאות / בריאות האישה
מאת: סטיילר

מצבי הלחץ משפיעים לרעה על הגוף. המשפט הזה משום מה מוציא מהזיכרון סטרסים גלובליים: מלחמות, אסונות טבע, מוות של אנשים קרובים... אמנם הרבה יותר מסוכן הלחץ שאנו חווים יום יום.

הבוס המעצבן בעבודה, השכנה הרעה, ילדים - עבריינים קטנים, הורים נודניקים, בעל שלא מוצא חן בעיניו כלום, מגורים ליד כביש באזורים הלא טובים של העיר, כשכל חזרה הביתה הופכת לסרט אימה...

לחצים יומיומיים כאליה שהפכו כבר להרגל, לא חולפים על הגוף מבלי להשאיר אחריהם עקבות. אי נעימויות גדולות המתח יכול לגרום לבעלות המין היפה. בנוסף לזה שכל הדאגות של האישה נראות על פניה, המדענים גילו כי סטרסים מסוג זה עלולים להביא להתפתחות אצל הנשים וירוס הפפילומה...

וירוס הפפילומה חי על העור ועל הרקמות הרכות, הוא מועבר דרך יחסי מין. הוא קיים אצל 60% מהאנשים המקיימים יחסי מין, יכול להיות פעיל יותר או פחות וזה תלוי במערכת החיסון. המדענים ערכו אצל קבוצה מסוימת של נשים, שדרכו התברר שהתפתחות וירוס הפפילומה, קשורה באופן רשמי למצבי לחץ יומיומיים, המחלישים את מערכת החיסון.

יחד עם זאת הוכח, שסוגים רבים של וירוס הפפילומה גורמים להתפתחות סרטן צוואר הרחם - השני מדרג מחלות אונקולוגיות אצל הנשים.

הנשים שאיתן עבדו המדענים, היו מטופלות של קופות חולים שונות, ונמצאו אצלהן שינויים תת סרטניים בצוואר הרחם. על ידי כך המדענים אימתו את הנחותיהם, והוכיחו כי קיים קשר בין לחצים יומיומיים, הופעת וירוס הפפילומה ומחלת סרטן צוואר הרחם.

כמובן שכל זה לא אומר שהסטרס בהכרח יוביל להופעת וירוס הפפילומה ויגרום להתפתחות מחלה אונקולוגית.

אמנם עדיף להימנע מלחצים למיניהם, ובמקרה של הופעת הווירוס הנ"ל יש לפנות לעזרת הרופאים.

הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.