נעליים זרוקות באמצע החדר ? התיק של הילד על השולחן בסלון ? היומן שלך על המקרר ? והגרביים של בעלך מבצבצות מתחת לספה ? לפי התורה הסינית העתיקה – הפנג שואי, מדובר בהרבה יותר מפגם אסתטי או חוויה לא נעימה לעין.
אפשר להגיד שזה לא נעים, קצת לא נראה טוב בעין ולהמשיך הלאה, אבל לפי התורה הסינית העתיקה – הפנג שואי, כל אלמנט, אביזר, או רהיט בבית או במשרד, משדר משהו לסביבה וליקום וממגנט אלינו אנרגיות חיוביות או שליליות.

לעצמים מסוימים, בלי קשר למיקומם בבית יש השפעה שלילית על אנרגיית הצ'י, מקצתם הם מרכיבים במבנה שעשוי להיות מורכב או יקר או שבלתי אפשרי לסלקו מהמקום, בייחוד אם אתם מתגוררים בדירה שכורה.

במקרים כאלה, למזלכם, אפשר למתן את ההשפעות השליליות באמצעות יישום פתרונות פשוטים של הפנג שואי כמו צמחים גדולים, תאורה עוצמתית ומראות. אבל, בחוסר סדר וניקיון, זה הרבה פחות מסובך ומספר פעולות פשוטות יכולות לפתור את המצב בקלות .

חשיבות הסדר והניקיון לפי הפנג שואי באי סדר נתקעת אנרגיית הצ'י והתנועה הכללית נתקעת. אנרגיה בריאה היא אחת כזו שזורמת, והיא עושה זאת הכי טוב כשהבית מסודר ו... נקי כמובן. אי אפשר לעבוד על הסינים: גם כשיש אבק מתחת המיטה או בחלונות (גם אם זה רק מבחוץ, בנים), הדברים לא זורמים כראוי.

איך זה משפיע ? אנשים לא מסודרים סובלים מעייפות, בלבול, חובר ארגון, איטיות מחשבה, סרבול והרבה טעויות. אם תיפרדו מכל הדברים הלא חשובים בבית ותוותרו על המושג "ערך סנטימנטלי" תרגישו הרבה יותר קלילים ומשוחררים.

סידור הבית ישחרר כמות רבה של אנרגיה ויפנה מקום לדברים חדשים להיכנס. ארגון אי הסדר הוא אחד מהדרכים לגלות את החיים אותם אנו רוצים באמת לחיות. כשהערוצים חסומים קשה לנו לעשות שינוי ולהזיז דברים. יועצי פנג שואי רבים, מסלקים מבתי הלקוחות שלהם ציוד מיותר כבר בפגישה הראשונה ורק בהמשך מתחילים לעשות סדר בבלגאן.

לאנשים קשה להיפרד מחפצים בעיקר כי הם חושבים שיזדקקו להם מתישהו בעתיד. חשיבה זו בולמת התפתחות כיון שהיא משדרת ליקום חוסר בטחון, שאולי לא יצליח לספק לנו את הצרכים בעתיד.
עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.