מתי, איך, כיצד ואיפה אפשר לגדל ירקות בתוך הבית שלכם. כן, גם אתם יכולים להיות אורגניים ולגדל לעצמכם את הסלט.
אל תהיו מופתעים, גם אם אינכם גרים במושב או בדירת גן, תוכלו להיות חקלאים לשימוש עצמי. גם אם אין לכם חצר, תוכלו להשתמש במרפסת או הגג כשדה גידול הירקות הביתיים שלכם.

לפני שעושים זאת יש לדעת מספר כללי מפתח.

גינה ביתיתנתחיל בסביבת הגידול והתנאים הנחוצים לצמיחה טובה של ירקות בבית.

אור שמש - יש להציב את העציצים או האדניות במקום בו יוכל לקלוט אור שמש בצורה מיטבית.
ירקות עליים או שורשיים צריכים יותר מארבע שעות אור שמש ביום. גם במקום מוצל ניתן לגדל חסה, פטרוזיליה, רוקט, כוסברה ועירית.

יש להימנע ממקום החשוף מדי לרוחות חזקות, לכן גם בגג החשוף לשמש רוב שעות היום, יש היזהר עם עניין הרוחות. אם זה גג שקירותיו גבוהים, הוא יכול לחסום את הרוח. קיימים גם חוסמי רוח אך יש כאן השקעונת.


כלי עבודה וגידול


באילו כלים הכי כדאי לגדל ירקות ?
חשוב להתאים את עומקו של העציץ, האדנית או כלי קיבול גדול אחר לסוג הגידול. אם הכלי יהיה שטח, הצמח לא יתפתח דיו. כיון שאנו רוצים את העגבניות, החסה והברוקולי שלנו בגובה ורוחב יפים, נחפש עציץ גדול יותר מהעציץ הסטנדרטי. אפשר לשתול מספר שתילים כדי לנצל את כל שטח הגידול.

נענע, בזיליקום, פטרוזיליה, עגבניות קטנות, חרדל, גזר, פלפלים חריפים, תפוחי אדמה ובצל, דורשים כלים בעומקים של 25-40 סנטימטרים.

מלפפונים, עגבניות גדולות, קישואים, ברוקולי, פלפלים, שעועית ודומיהם, ידרשו לעומתם, כלים בגובה חצי מטר. גידולי חסה, סלק, צנונית, שרי, בצל ירוק וכמותם, יסתפקו בעומק כלי של 25 ס"מ.

עמודים:
<<
>>
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
1 שמחה
נועה   5/2/2014

בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.