בית ומשפחה: צריך לדעת לנהל גם

בית ומשפחה / יחסים
מאת: סטיילר

ניהול בית ומשפחה אינם משימה פשוטה כלל וכלל. קיימות היום גישות ותיאוריות רבות בנושאים הללו ולעיתים מבלבל מאוד לדעת מה נכון לעשות ואיך תוכלו לנהל בית ומשפחה באופן הנכון והטוב ביותר. משום כך היינו ממליצים שלא לנסות לדבוק בגישה אחת "נכונה" לפי מומחים אלא לבדוק מה האופן הנכון ביותר לנהל בית ומשפחה במקרה הפרטי שלכם.
כדאי מאוד לזכור שאין מתכון מנצח, וגם שלא צריך לתכנן תוכנית נוקשה ולדבוק בה אף כאשר היא אינה מניבה את התוצאות הרצויות לכם; התגמשו עם בני הבית, בדקו מחדש את ההחלטות שאתם מקבלים. גם אם הגישה שלכם "עובדת", אין פירוש הדבר שאין אפשרויות נוספות שעוד לא חקרתם ודווקא הן עשויות להביא לשלום בית ומשפחה באופן טוב יותר?

סטיילר מציע לכם מספר עצות היכולות להוות נקודת פתיחה טובה או לשפר את הניהול היומיומי כאשר אתם מגדלים ילדים ומנסים לנהל משק בית רגוע וחמים –

• מצאו לכל בני הבית תפקיד – גם ילדים קטנים מאוד יכולים להבין מהי אחריות אישית ואפילו ליהנות מכך שיש דבר מה שהם מופקדים עליו באופן בלעדי. נסו להתאים את התפקיד שאתם מייעדים לכל בן בית לפי הכישורים, הנטייה הטבעית והחיבה לדבר. ילדים צריכים ויכולים לקחת חלק משמעותי (שמתאים לגילם ולהבנה שלהם) במארג של בית ומשפחה. ילדים יכולים להיות מופקדים למשל על הורדת פח האשפה; על ניגוב כלים שטופים; על סדר בפינה מסוימת של הבית; או על טיפול בחיית המחמד המשפחתית.

• שתפו את הילדים בקבלת החלטות – אחת מן הדרכים היעילות והטובות ביותר לגדל ילדים לקראת נטילת אחריות אישית ומעורבות במרקם של בית ומשפחה, היא להפוך אותם לבעלי דעה ויכולת החלטה. אם למשל אתם מתכננים טיול משפחתי, שבו גם עם הילדים ושתפו אותם ברעיונות שלכם, תנו להם להביט במפות, להצביע על מה שמעניין אותם וכבדו גם את העמדות שהם מביעים. אין בכך כדי לוותר על סמכות הורית או על זכות המילה האחרונה שיש למבוגרים, אך העניקו לילדים את התחושה שהם חלק בלתי נפרד מן המבנה של בית ומשפחה.
הוסיפו תגובה
תגובות לכתבה
בניית אתרים  Eva software   כתבו לנו אודות RSS  RSS


כל הזכויות שמורות ל styler
כל התוכן המפורסם באתר הינו בבעלות הבלעדית של מקימי ועורכי האתר .
כל השימוש בתוכן של האתר מותר אך ורק באישור של בעלי האתר.